K. Rękas: Duma i uprzedzenia

http://www.prawica.net/6103#comment-78618

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “K. Rękas: Duma i uprzedzenia

 1. Autor przesadza z podatkiem spadkowym. Oligarchowie pozostaną nietknięci.

  Przypominam samego doktora Kluczyka – był „rezydentem” w Londynie. Tacy złodzieje nic tam nie płacą, ani grosza podatku dochodowego (reżim „non-domicilled resident” i pewnie ani grosza spadkowego). Jego dzieci też pewne są podatkowo zarejestrowane w Saint Morris, Vaduz czy w Londynie.

  W dzisiejszym ŚWIATOWYM systemie podatkowym, w całym Imperium Anglo-syjonistycznym, podatki płacą tylko biedni. Nie dotyczy to tylko Polski. Aby zmienić ten stan trzeba by zmienić podstawy organizacji społeczeństwa, w tym systemu podatkowego. Trzeba by zapewne zlikwidować „osobowość prawną” spółek (co to qrwa jest?), ewentualnie tworzyć spółki z osobowością prawną jedynie na podstawie ustawy, tak jak to było np. 500 lat temu, wypowiedzieć umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, znacjonalizować własność ukradzioną przez żydów, generalnie wprowadzić opcję zerową i nowy system prawny.

  Propozycja Rękasa, wprowadzenie podatku spadkowego dla własności oligarchicznej, to tani populizm. Żadni spadkobiercy poważnych złodziei tego podatku nie zapłacą, można go bardzo łatwo uniknąć, są już zapewne zabezpieczeni.

  Dla podpowiedzi przypominam „fundację” Clintonów. Wiecie że Rockefellerowie też mają majątki w „fundacjach”? Jak myślicie, czy dotyczy ich podatek spadkowy?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s