Senator USA w liście do Asada popiera walkę przeciwko ISIS i krytykuje „bezprawną wojnę agresywną, wywołaną przez obce mocarstwa”

PRACowniA

Hazem Sabbagh
Syrian Arab News Agency
17 listopada 2015 r.

We wtorek prezydent Baszar al-Asad otrzymał list od senatora ze stanu Wirginia, Richarda Blacka, w którym ten napisał: „Ucieszyłem się na wieść o rosyjskiej interwencji przeciwko armiom atakującym Syrię. Z pomocą Rosji Syryjskie Siły Zbrojne dokonały znacznego postępu w walkach z terrorystami”.

„Uradowałem się na wieść o spektakularnym zwycięstwie Syrii nad ISIS pod Kweiris [także: Kuweires]. Wyrazy uznania dla tych, którzy bohatersko uratowali tysiąc dzielnych syryjskich żołnierzy od pewnej śmierci. Jestem przekonany, że przed nami wiele podobnych zwycięstw”.

Przyczyną wojny w Syrii nie były wewnętrzne niepokoje, zapewnił senator, pisząc, że „to bezprawna wojna agresywna, wywołana przez obce mocarstwa, zdecydowane zainstalować w Syrii rząd marionetkowy. Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie, ujawnił, że w 2001 roku zachodnie władze miały już gotowe plany przewrotu w Syrii. Jednak mimo piętnastu lat działalności wywrotowej, NATO, Arabia Saudyjska…

View original post 567 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s