KTO WYKREOWAŁ ISIS

KTO WYKREOWAŁ ISIS
„(1) Inwazja USA na Irak (w której brała udział Polska) powoduje rozbicie i destabilizację kraju. Powstaje próżnia polityczna.
(2) W zdestablizowanym Iraku do gardeł skaczą sobie skrajne frakcje. Konflikt przenosi się na teren Syrii.
(3) USA, Arabia Saudyjska, Jordania, Turcja i Izrael szkolą, finansują i dozbrajają rebeliantów walczących z siłami stojącymi za prezydentem Syrii. Amerykański senator McCain ogłasza rebeliantów „bojownikami o wolność”.
(4) CIA wysyła uzbrojenie syryjskim rebeliantom. Uzbrojenie to trafia do rąk ISIS.
(5) W roku 2014 słaba, mało znana ISIS staje się świetnie uzbrojoną, świetnie przeszkoloną siłą trzęsącą regionem. ISIS ponownie wkracza do Iraku, zajmuje jego część i przejmuje uzbrojenie pozostawione tam przez Amerykanów. USA biernie się przygląda.
(6) ISIS staje się nabogatszą grupą terrorystyczną, m.in. dzięki sprzedawaniu ropy Turcji (państwo członkowskie NATO). Stany Zjednoczone pozostaje bierne.
(7) USA dalej przekazują sprzęt wojskowy syryjskim rebeliantom, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że prędzej czy później trafia on w ręce ISIS.
(8) Historia lubi się powtarzać. USA kiedyś finansowały Osamę Bin Ladena w Afganistanie i w ten sposób przyczyniły się do powstania Al-Kaidy.
(9) Żeby amerykańscy właściciele fabryk zbrojeniowych mogli powiększać swoje niewyobrażalne bogactwa, miliony ludzi muszą doświadczać horroru wojny.

Taka mała praca poglądowa, odpowiadająca na idiotyczne pytanie, dlaczego oni nas atakują ?”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s